• Varsity
    Date Opponent Location Time Results
     8/27
     Scrimmage Day
    vs. Bensalem
    vs. Washington
    vs. Hatboro Horsham
     Parkwood
    (SEPA)
     9:00a
    9:50a
    10:40a
    W 1-0
    W  2-0
    T 0-0 
     8/30 C. B. South
     C. B. South
     1:00p W 2-0
     9/3
     Camden Catholic
     Maxwell Field
    Wildwood, NJ
     10:00a W 2-1
     9/8 St. Joseph Prep
     Lighthouse 7:00p W 3-2 OT
     9/10 Chestnut Hill Academy
     Penn Charter
     4:00p T 2-2
     9/13 Bishop McDevitt
     Bishop McDevitt
     3:45p W 6-1
     9/16 Bonner Prendie
     Lighthouse 7:30p W 4-0
     9/17 Wissahickon Wissahickon 2:00p L 3-0
     9/20 Archbishop Carroll
     UGH 7:15p W 3-0
     9/22 Father Judge
     UGH 7:15p T 1-1
     9/24
     Downingtown East
    SENIOR NIGHT
     Lighthouse 7:00p T 1-1
     9/27 Lansdale Catholic
     UGH 7:15p W 2-0
     9/30 Lasalle Lasalle 3:45p T 2-2
     10/1 Central Lighthouse 7:00p W 6-0
     10/4 Cardinal O'Hara
     UGH 7:15p W 2-0
     10/5 William Tennent
     William Tennent
     7:00p W 3-2
     10/7 Conwell Egan
     Lighthouse 7:00p W 4-0
     10/11 Archbishop Wood
     UGH 7:15p T 0-0
     10/14 Archbishop Ryan
     Archbishop Ryan
     7:00p W 1-0
     10/15 Cedar Cliff
     Lighthouse 7:00p T 0-0
     10/21
     PCL Quarterfinal
    vs Lansdale Catholic
     Lighthouse 7:00p W 1-0 OT
     10/26
     PCL Semifinal
    vs Father Judge
     UGH
     7:45p
     
     W 1-0
     10/29
     PCL Final
    vs  Lasalle
    South Philly Supersite 5:00p L 2-0
     
     
     
     
    JV
     Date Opponent Location Time Results
     8/25 Bensalem Bensalem 1:30p L 1-0
     8/30 C.B. South
     C.B. South
     1:00p L 2-1
     9/8 St. Joseph Prep
     Lighthouse 5:00p  2-1
     9/13 Holy Ghost Prep
     Holy Ghost Prep
     3:45p W 1-0
     9/15 Lasalle
     Bridesburg Rec
     4:30p L 1-0
     9/16 Bonner Prendie
     Lighthouse
     5:30p W 3-0
     9/17 Wissahickon Wissahickon 12:00p L 3-2
     9/20 Archbishop Carroll
     UGH 5:30p W 5-0
     9/22 Father Judge
     UGH 5:30p T 1-1
     9/24 Downingtown East
     Lighthouse 5:00p L 1-0
     9/26 St. Joseph Prep
     Newts 4:00p W 2-1
     9/27 Lansdale Catholic
     UGH 5:30p W 5-0
     10/4 Cardinal O'Hara
     UGH 5:30p W 6-0
     10/5 William Tennent
     William Tennent
     5:30p L 1-0
     10/7 Conwell Egan
     Lighthouse 5:00p W 3-0
     10/10 Bonner Prendie
     Bonner Prendie
     4:00p W 1-0
     10/11 Archbishop Wood
     UGH 5:30p W 2-0
     10/14 Archbishop Ryan
     Archbishop Ryan
     5:00p W 1-0
     10/15 Cedar Cliff
     Lighthouse 5:00p W 5-0
     10/19 Archbishop Wood Archbishop Wood 2:00p W 4-0
     10/20 Lasalle HS Lasalle HS 4:00p L 3-1
     10/21 Archbishop Ryan Lighthouse 5:00pm W 5-0
     
     
     
    Freshman
    Date Opponent Location Time Results
     9/7 Bensalem Bensalem 3:30p L 2-0
     9/8 St. Joseph Prep
     Lighthouse 5:00p T 2-2
     9/12 Holy Ghost Prep
     Holy Ghost Prep
     3:45p W 2-1
     9/15 Lasalle
     Bridesburg Rec
     6:15p L 4-0
     9/16Council Rock North
     Lighthouse 5:30p L 2-0
     9/17 Wissahickon Wissahickon 12:00p W 2-1
     9/20 Archbishop Carroll
     UGH 4:00p W 8-0
     9/22 Father Judge
     UGH 4:00p W 3-2
     9/24 Holy Ghost Prep
     Lighthouse 5:00p W 4-0
     9/26 St. Joseph Prep
     Newts 5:30p L 2-1
     9/27 Malvern Prep
     UGH 4:00p W 4-3
     10/5 William Tennent
     William Tennent
     4:00p L 3-2
     10/7 Bensalem Lighthouse 5:00p L 2-1
     10/11 Neshaminy
     UGH 3:45p L 4-2
     10/12 Father Judge
     Father Judge
     4:00p L 3-0
     10/14 Archbishop Ryan
     Archbishop Ryan
     3:45p W 2-1
     10/15 Lasalle Lighthouse
     5:00p W 2-1
     10/20 Lasalle HS Lasalle HS 4:00p L 3-1
     10/21 Archbishop Ryan Lighthouse 5:00p