• Varsity
     
    Date
     Opponent Location Time Results
     8/22 St. Augustine Prep (scrimmage)
     Enon 11:00a 
     8/28
     Prep Charter
    (scrimmage)
     South Philadelphia
    (super site)
     1:00p 
     9/5 West Catholic
     Wildwood, NJ
    Maxwell Field
     11:30a L35-16
     9/12 Downingtown East
     South Phila
     1:00p L35-21
    9/19
    Coatesville
    South Phila
    1:00p
    L 24-3
    9/24
    Archbishop Ryan
    Bensalem HS
    7:00p
    L 21-17
    10/8
    Malvern Prep
    Malvern
    7:00p
    L 28-7
    10/17
    Father Judge
    Northeast HS
    1:00p
    L 35-0
    10/24
    Lasalle HS
    South Phila
    1:00p
    L 49-14
    10/31
    St. Joseph Prep
    Plymouth Whitemarsh
    2:00p
    L 41-7
     11/13
     PLAYOFF
    v St. Joseph Prep
     Plymouth Whitemarsh
     7:30p L 49-13
    11/26
    Roxborough HS
    Roxborough HS
    10:30a
    W 49-6
     
     JV
     
    Date
     Opponent Location Time Results
     9/14 Downingtown East
     Downingtown East
     3:30p L 41-30
     9/21 Coatesville Coatesville 3:30p W 13-8
     9/28 Archbishop Ryan
     Archbishop Ryan
     3:30p W 30-0
    10/12
    Malvern Prep
    Enon
    3:30p

    10/19
    Father Judge
    Ramp
    3:45p
    L 20-13
    10/26
    Lasalle
    Lasalle
    3:30p
    L 28-8
    11/2
    St. Joseph Prep
    Enon
    3:30p

     
     
    Freshman
     
     Date Opponent Location Time Results
     9/3 Archbishop Carroll
     Enon
    4:00p W 40-0
     9/12 Cardinal O'Hara
     Cardinal O'Hara
     9:00a W 16-8
     9/16 Chestnut Hill Academy
     Chestnut Hill Academy
     3:45p 
     9/25 Archbishop Ryan
     Enon 3:45p W 38-7
    10/2
    Archbishop Carroll
    Enon
    3:30p
    W 35-0
    10/10
    Malvern Prep
    Enon
    9:00a
    L 13-6
    10/17
    Father Judge
    Ramp
    10:00a
    W 34-12
    10/23
    Lasalle
    Enon
    3:30p
    L 20-8
    10/30
    St. Joseph Prep
    Brady Field
    3:45p
    L 40-14
    11/7
    Archbishop Wood
    Archbishop Wood
    10:00a