• Varsity
     
     Date Opponent Location TimeResults
    8/23
     Scrimmage Day
     Parkwood
    (SEPA)
     9:00a
     Bensalem W 1-0
    Chestnut Hill W 2-0
    Hatboro Horsham W 1-0
     8/26 C.B. South
     C.B. South
     3:00p
      W 1-0
     8/30 Truman Wildwood 10:00a W 3-0
     9/4 Conwell Egan
     UGH 7:00p T 1-1
     9/9 Cardinal O'Hara
     UGH 7:15p
                   W 2-0
     9/12 Bishop McDevitt
     McDevitt 4:00p W 5-1
     9/13 Freedom Lighthouse 7:00p               W 5-1
     9/15 Archbishop Carroll
     Lighthouse 6:30pW 6-1
     9/17 Father Judge
     UGH 7:15p L 1-0
     9/20
     West Chester East
    SENIOR NIGHT
     Lighthouse 7:00p W 1-0
     9/22 Shipley Shipley 4:15p L 2-1 OT
     9/26 St. Joseph Prep
     Lighthouse 7:00p T 1-1
     9/27 Penn Charter
     Lighthouse 7:00p W 2-0
     9/30 Lansdale Catholic
     UGH 7:00p W 1-0
     10/3 Lasalle Lasalle 4:00p T 0-0
     10/7 Archbishop Ryan
     Ryan 7:00p W 1-0
     10/10 Archbishop Wood
     Lighthouse 7:00p L 1-0
     10/13 Bonner/Prendie
     UGH 7:00p W 1-0 2OT
     10/17 Central
     Philly Soccer
     3:45p W 3-0
     10/21
     PLAYOFFS
    Quarterfinal vs
    Lansdale Catholic
     Lansdale Catholic
     3:00p W 3-0
     10/25
     
    PLAYOFFS
    Semifinal vs
    Lasalle
     
     Archbishop Ryan
     2:00p
     W 2-1
    Double OT
     10/28
    PCL FINAL
    vs. Archbishop Wood
     Archbishop Ryan
     6:30p L 1-0 Double OT
     
     
     
     
     JV
     Date Opponent Location Time Results
     8/21 Bensalem Bensalem 11:00a W 2-1
     8/26 C.B. South
     C. B. South
     3:00p T 1-1
     9/4 Conwell Egan
     UGH 5:00p W 5-1
     9/8 St. Joseph Prep
     Newt's 4:00p T 2-2
     9/9 Cardinal O'Hara
     UGH 5:30p W 6-0
     9/13 Freedom Lighthouse 5:00p W 4-1
     9/15 Archbishop Carroll
     Lighthouse 4:30p W  6-0
     9/17 Father Judge
     UGH 5:30p W 3-2
     9/20 West Chester East
     Lighthouse 5:00p W 3-0
     9/22 Shipley Shipley 4:15p W 5-0
     9/23 Archbishop Wood
     Archbishop Wood
     4:00p W 1-0
     9/24 Archbishop Ryan
     PSC 4:00p W 2-0
     9/26 St. Joseph Prep
     Lighthouse 5:00p W 1-0
     9/27 Penn Charter
     Lighthouse 5:00p W 3-0
     9/29 Lasalle
     Newt's 4:30p L 2-1
     9/30 Lansdale Catholic
     PSC 3:45p W 6-0
     10/3 Lasalle Lasalle 4:00p T 1-1
     10/4 Holy Ghost Prep
     YMS 5:15p W 2-1
     10/6 Archbishop Wood
     Newt's 4:30p W 2-1
     10/7 Archbishop Ryan
     Ryan 5:00p W 3-1
     10/13 Bonner/Prendie
     UGH 5:30p W 8-2
     10/16 Bonner/Prendie
     Bonner/Prendie 4:00p W 6-1
     
     
     
    Freshman
     Date Opponent Location Time Results
     9/4 Holy Ghost Prep
     Holy Ghost Prep
     3:45p W 3-0
     9/8 St. Joseph Prep
     Newt's 5:30p L 3-1
     9/9 Cardinal O'Hara
     UGH 4:00p W 1-0
     9/11 Father Judge
     Father Judge
     4:00p T 1-1
     9/17 Father Judge
     UGH 4:00p L 3-2
     9/18 Council Rock North
     PSC 3:45p L 5-1
     9/20 West Chester East
     Lighthouse 5:00p W 5-2
     9/24 Archbishop Ryan
     PSC 4:00p W 2-0
     9/26 St. Joseph Prep
     Lighthouse 5:00p L 4-3
     9/27 Holy Ghost Prep
     Lighthouse 5:00p W 5-1
     9/29 Lasalle Newt's 6:15p L 3-1
     10/3 Bonner/Prendie
     Bonner/Prendie 4:00p W 1-0
     10/4 Holy Ghost Prep
     YMS 4:00p W 3-0
     10/6 Archbishop Ryan
     Newt's 6:15p L 3-0
     10/7 Archbishop Ryan
     Ryan 3:45p W 2-0
     10/8 Cardinal O'Hara
     O'Hara 4:00p W 8-1
     10/13 Bonner/Prendie
     UGH 4:00p W 4-0
     10/16 Lasalle Lasalle 4:00p L 2-1